Aplikacja - Ignaczewski i LexisNexis

Ignaczewski
Orzecznictwo do księgi wieczystej nowa jakość informatyczna, a w związku z tym zmiany struktury oraz trybu jej udostępniania sprawiły pojawienie się nowych żądań unoszonych regulacjom dotyczącym tej instytucji prawnej.

Zagadnienie wzbudził też obszerne zaciekawienie doktryny oraz orzecznictwa, co uczyniło, że zaistniała niezbędność zredagowania książki Komentarz do wpisów w księgach wieczystych Siciński, jaka przedmiot uwagi dotyczące ksiąg wiecznych zreferuje nie w systemie regulacji ustawowej (jak to robią perfekcyjne komentarze) czy w formie systematycznego wykładu, ale właśnie od strony praktycznej, innymi słowy w opisie konstrukcyj samej księgi wieczystej, z kładzeniem nacisku na różnice w sposobie dokonywania wpisów.

Komentarz składa się z podziałów odpowiadających strukturze księgi wieczystej również zadań wprowadzających. Literat konsultuje tematykę związaną z maksymami ujawniania ksiąg trwałych oraz ich proporcjami składowymi. Wypracowanie zostało opatrzone widokami z ekranu elektronicznej księgi trwałej z przykładami poszczególnych wpisów, a zarówno wzbogacone dostosowanym doborem tez orzeczeń prawniczych oraz wyciągami z sprawdzanych statutów. dla ułatwienia odczytania treści księgi wieczystej w lekturze zamieszczono odnoszących się do pól księgi trwałej skorowidz wzorów rozporządzenia z 20 sierpnia 2003 r. odnośnie do tworzenia i kierowania ksiąg wieczystych w systemie informatycznym również zestawienie opisów i kodów żądań – wniosków o wpis, przyjęty do opisu wniosku w treści księgi wieczystej.

Ogłoszenie jest adresowana przede wszystkim do prawników praktyków rejentów, mecenasów, radców prawnych i arbitrów, a także osób powiązanych z w szerokim zakresie zrozumianym obrotem nieruchomościami, szczególnie pośredników, rzeczoznawców i zarządców posiadłości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.